Barwne żywioły, czyli sztuka dobierania kolorów

 W internecie możemy odnaleźć wzruszające filmy, ukazujące osoby chorujące na daltonizm, które po raz pierwszy oglądają świat wymalowany pełną paletą barw. Takie wydarzenia w pełni ukazują jaką siłę niosą ze sobą poszczególne odcienie i jak w dłuższej perspektywie mogą wpływać na nasze samopoczucie. Wyjątkowo ważne są te barwy, które oglądamy codziennie, dlatego też wybierając kolory ścian w mieszkaniu, warto przeanalizować tę kwestię nieco głębiej.

Czytaj dalej Barwne żywioły, czyli sztuka dobierania kolorów

Żarówki: jak rozpoznać – rodzaje, symbole gwintów

Wielu klientów spotyka się z problemem wyboru żarówki podczas zakupu oświetlenia lub gdy żarówka ulegnie uszkodzeniu i musimy zakupić nową. Żarówki mają swoje symbole, jednak nie każdy potrafi przyporządkować symbol do konkretnej żarówki.

Czytaj dalej Żarówki: jak rozpoznać – rodzaje, symbole gwintów

Seria lamp STELLAR Reality

Stellar Reality

Zastosowanie ciekawej lampy może być dobrym rozwiązaniem na ożywienie nawet prostego i banalnego wnętrza.  Gra świateł ociepli i uczyni przytulnym każde wnętrze. Podkreśli jego charakter oraz niepowtarzalność.

Czytaj dalej Seria lamp STELLAR Reality

Klasy szczelności IP urządzeń elektrycznych oraz opraw oświetleniowych

Często słyszymy o różnego rodzaju symbolach lub widzimy je na opakowaniach produktów, a nie wiemy i nie mamy pojęcia do czego są one nam potrzebne. Najprawdopodobniej z zagadnieniem „klasa szczelności” zetkniemy się gdy zechcemy rozpocząć budowę budynku lub remont pomieszczenia  – wtedy projektant lub elektryk może poinformować nas że do jednego z naszych pomieszczeń potrzebujemy urządzenia z klasą szczelności IP.

Czytaj dalej Klasy szczelności IP urządzeń elektrycznych oraz opraw oświetleniowych

Jak to ugryźć … – czyli oświetlenie szynowe również w naszym domu.

Coraz częściej widujemy systemy oświetlenia szynowego nie tylko jako oświetlenie w biurze, firmie, instytucji czy sklepie.  Możemy takie rozwiązania zastosować z powodzeniem jako oświetlenie naszych domowych pokoi. Nadaje się do  salonów, sypialni czy pokoików dziecięcych.

Czytaj dalej Jak to ugryźć … – czyli oświetlenie szynowe również w naszym domu.

WARSAW HOME 2018

Warsaw Home to  targi wyposażenia wnętrz organizowane na terenie  PTAK Warsaw Expo. Jest to już cykliczna impreza, jej trzecia edycja odbywała się w dniach 4-7 października 2018 r. Na targach można było znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji które mogły zaspokoić zarówno potrzeby firm, projektantów i stylistów z branży wnętrzarskiej jak i pasjonatów związanych z tematyką wystroju wnętrz.

Czytaj dalej WARSAW HOME 2018

Ciemność, widzę ciemność ….

Nareszcie jesień trochę odpuszcza. Zapowiada się ciekawy i ciepły weekend. Wszystkie ptaki  🙂 zwiastują poprawę pogody, jest cieplej i słońce zagościło dziś  na dobre. Od kilkunastu dni pogoda nas nie rozpieszczała ale teraz pozwoli nam trochę odetchnąć.

Czytaj dalej Ciemność, widzę ciemność ….

Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę.

Zimno, buro i ponuro ….. brrrr

Nieuchronnie rozpoczęła się kalendarzowa  jesień. Dla wielu z nas najbardziej znienawidzona pora roku. O ile uwielbiam naszą cudowną Polską Złotą Jesień, to w tym roku przeszliśmy z pięknego lata w brzydką, zimną i ponurą jesienną pogodę z dnia na dzień. Niemal jak za uderzeniem bicza czy czarodziejskiej różdżki, idąc spać późnym wieczorem podziwiając gwiazdy na niebie obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Mokrej 😉 i zimnej z powiewami porywistego wiatru naszpikowanego arktycznym chłodem. No cóż czas będzie przywyknąć. Czytaj dalej Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę.

Zróbmy lampę …. albo dwie ;)

Mnogość produktów, lamp i artykułów oświetleniowych w naszym sklepie jest tak duża że z pewnością nie jedna osoba miała zawroty głowy próbując wybrać coś dla Siebie 🙂 . Zapewne też wielu klientów znalazło lampę która nie do końca spełniała jego oczekiwania. Czasami brakuje przysłowiowej wisienki na torcie do pełni szczęścia 😉 . Czytaj dalej Zróbmy lampę …. albo dwie 😉

Lampy do łazienki prawdy i mity…

Łazienka to pomieszczenie bez którego ciężko funkcjonować w dzisiejszych czasach. Jest miejscem do którego kierujemy swoje kroki zaraz po przebudzeniu, spędzamy też w niej sporą część swojego życia. Przytulna łazienka to  nie tylko ładne kafelki, armatura czy duże lustra. W łazience nie obędziemy się też bez odpowiedniego oświetlenia. Czytaj dalej Lampy do łazienki prawdy i mity…