Czy koronawirus podróżuje z lampami?

Czy koronawirus może dojechać do Twojego domu z lampą?

Nie.

W związku z licznymi pytaniami, wyjaśniamy temat zawartości naszych paczek.

Sprawę dezynfekcji i dbania o środowisko pracy traktujemy śmiertelnie poważnie. Cała ekipa kinkiecik.pl nie pozwala sobie na nieprzestrzeganie zasad higieny pracy, niezależnie od koronawirusa i jego miejsca pobytu.

Niezależnym dowodem na brak możliwości zarażenia się koronawirusem robiąc zakupy online w kinkiecik.pl jest sposób rozprzestrzeniania się wszystkich wirusów:

Wirusy (łac. virus ‚trucizna, jad’) – niewielkie cząstki zakaźne infekujące wszystkie formy życia, niezdolne do namnażania się poza komórką gospodarza.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirusy

Oznacza to, że rzecz, np. lampa, kinkiet, plafon, karton,itd. Nie jest w stanie przenosić na sobie wirusa.

Skoro tę sprawę już sobie wyjaśniliśmy, to zapraszamy na https://kinkiecik.pl/ i widzimy się przy kasie.

Całuski,

Zespół Kinkiecik.pl

Targi Światło Warszawa 2020

Targi Światło 2020 Kinkiecik.pl

W dniach 5-7.02.2020r. w Warszawie przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 odbyły się Targi Światło 2020, w których braliśmy udział. Co prawda jako odwiedzający i tylko przez jeden dzień, ale kto ma w głowie, ten nie musi mieć w nogach, hmm?

Odwiedziliśmy wystawy producentów, których lampy możecie kupić u nas na stronie. Wszędzie były produkty pierwszej klasy – same najlepsze modele, identyczne jak u nas w sklepie. Po raz kolejny potwierdziło się, że nie szata graficzna zdobi dobry sklep, a jego towar i dobra jakość usług.

Zwiedzając oświetlone korytarze hali oraz jej różnych części, na której odbywały się targi, natknęliśmy się na zwycięską rodzinę lamp od TK Lighting – HILTON.

Mówiąc językiem katalogowym: 4344TK, 5465TK, 5466TK, 5467TK, 4342TK, 4346TK, 4345TK, 2579TK zobaczyliśmy pierwszy raz na własne oczy. Istny obłęd! Niestety z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa – koronawirus – miejsce targów było mniej zaludnione w porównaniu do poprzednich lat. Mamy nadzieję i trzymamy kciuki za wynalezienie szczepionki na koronawirus, ponieważ uczestniczenie w jednych z największych targów oświetleniowych w Europie można śmiało wpisać na listę rzeczy do zrobienia przed śmiercią lub po prostu ciekawie spędzić czas wolny.

Do zobaczenia za rok podczas Targów Światło 2021! Znany jest już termin: 3-5.03.2021r. Zachęcamy do rezerwacji chociaż jednego z tych dni, aby odwiedzić te wydarzenie.

Całuski,

Zespół Kinkiecik.pl

WARSAW HOME 2019 – olśnienie

Tegoroczna edycja targów biznesowych, wyposażenia wnętrz odbyła się w dniach 3-6.X.2019. To kolejna już edycja coraz bardziej popularnego i chętnie odwiedzanego wydarzenia tego typu w tej części europy.

Około 700 wystawców prezentowało swoje produkty na 120 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawowej. Te liczby robią wrażenie. Również ilość i jakość oferowanych produktów mogła dosłownie „powalić” odwiedzających na kolana. Zapoznanie się ze wszystkimi produktami oraz wystawcami w jeden dzień było raczej niemożliwe. Dlatego organizatorzy przygotowali aż cztery dni na prezentację oferty targów. Tak aby każdy mógł w pełni skorzystać i „wynieść” jak najwięcej.

Czytaj dalej WARSAW HOME 2019 – olśnienie

Barwne żywioły, czyli sztuka dobierania kolorów

 W internecie możemy odnaleźć wzruszające filmy, ukazujące osoby chorujące na daltonizm, które po raz pierwszy oglądają świat wymalowany pełną paletą barw. Takie wydarzenia w pełni ukazują jaką siłę niosą ze sobą poszczególne odcienie i jak w dłuższej perspektywie mogą wpływać na nasze samopoczucie. Wyjątkowo ważne są te barwy, które oglądamy codziennie, dlatego też wybierając kolory ścian w mieszkaniu, warto przeanalizować tę kwestię nieco głębiej.

Czytaj dalej Barwne żywioły, czyli sztuka dobierania kolorów

Żarówki: jak rozpoznać – rodzaje, symbole gwintów

Wielu klientów spotyka się z problemem wyboru żarówki podczas zakupu oświetlenia lub gdy żarówka ulegnie uszkodzeniu i musimy zakupić nową. Żarówki mają swoje symbole, jednak nie każdy potrafi przyporządkować symbol do konkretnej żarówki.

Czytaj dalej Żarówki: jak rozpoznać – rodzaje, symbole gwintów

Seria lamp STELLAR Reality

Stellar Reality

Zastosowanie ciekawej lampy może być dobrym rozwiązaniem na ożywienie nawet prostego i banalnego wnętrza.  Gra świateł ociepli i uczyni przytulnym każde wnętrze. Podkreśli jego charakter oraz niepowtarzalność.

Czytaj dalej Seria lamp STELLAR Reality

Klasy szczelności IP urządzeń elektrycznych oraz opraw oświetleniowych

Często słyszymy o różnego rodzaju symbolach lub widzimy je na opakowaniach produktów, a nie wiemy i nie mamy pojęcia do czego są one nam potrzebne. Najprawdopodobniej z zagadnieniem „klasa szczelności” zetkniemy się gdy zechcemy rozpocząć budowę budynku lub remont pomieszczenia  – wtedy projektant lub elektryk może poinformować nas że do jednego z naszych pomieszczeń potrzebujemy urządzenia z klasą szczelności IP.

Czytaj dalej Klasy szczelności IP urządzeń elektrycznych oraz opraw oświetleniowych

Jak to ugryźć … – czyli oświetlenie szynowe również w naszym domu.

Coraz częściej widujemy systemy oświetlenia szynowego nie tylko jako oświetlenie w biurze, firmie, instytucji czy sklepie.  Możemy takie rozwiązania zastosować z powodzeniem jako oświetlenie naszych domowych pokoi. Nadaje się do  salonów, sypialni czy pokoików dziecięcych.

Czytaj dalej Jak to ugryźć … – czyli oświetlenie szynowe również w naszym domu.

WARSAW HOME 2018

Warsaw Home to  targi wyposażenia wnętrz organizowane na terenie  PTAK Warsaw Expo. Jest to już cykliczna impreza, jej trzecia edycja odbywała się w dniach 4-7 października 2018 r. Na targach można było znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji które mogły zaspokoić zarówno potrzeby firm, projektantów i stylistów z branży wnętrzarskiej jak i pasjonatów związanych z tematyką wystroju wnętrz.

Czytaj dalej WARSAW HOME 2018

Ciemność, widzę ciemność ….

Nareszcie jesień trochę odpuszcza. Zapowiada się ciekawy i ciepły weekend. Wszystkie ptaki  🙂 zwiastują poprawę pogody, jest cieplej i słońce zagościło dziś  na dobre. Od kilkunastu dni pogoda nas nie rozpieszczała ale teraz pozwoli nam trochę odetchnąć.

Czytaj dalej Ciemność, widzę ciemność ….