Lampy do łazienki prawdy i mity…

Łazienka to pomieszczenie bez którego ciężko funkcjonować w dzisiejszych czasach. Jest miejscem do którego kierujemy swoje kroki zaraz po przebudzeniu, spędzamy też w niej sporą część swojego życia. Przytulna łazienka to  nie tylko ładne kafelki, armatura czy duże lustra. W łazience nie obędziemy się też bez odpowiedniego oświetlenia.

Wielu klientów staje często przed dylematem jakie lampy do łazienki wybrać. Jakimi kategoriami się sugerować, wygląd to nie wszytko. Funkcjonalność lampy też ma tu duże znaczenie jak również jej przeznaczenie. Wiadomo przecież że łazienka to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności. Bliskość wody oraz instalacji elektrycznej może spowodować zagrożenie dla użytkownika, trzeba więc zachować ostrożność przy wyborze lamp.

W naszym sklepie dostępne są produkty które można z powodzeniem instalować w takich pomieszczeniach jak łazienka. Wielu producentów ma w swojej ofercie produkty z odpowiednią klasą szczelności IP. Jedną z takich jest lampa z serii Celtic firmy Nowodvorski 3347.

Tego typu lampy zazwyczaj montujemy w pobliżu luster tak aby w jak najlepszy sposób doświetlić przestrzeń wokół nich. Możliwość montażu lampy w pionie oraz w poziomie. Dwie żarówki z gwintem E14 powinny zapewnić odpowiednią ilość światła. Bez problemu zastosujemy w lampie źródła światła LED.

Kinkiety to nie jedyne potrzebne oświetlenie w łazience. Bardzo częstym błędem popełnianym przez inwestorów jest montowanie tylko lamp wokół lub nad lustrem. Takie rozwiązanie jest bardzo niepraktyczne, łazienka staje się niefunkcjonalna i ponura. Zapewnienie odpowiedniej ilości światła nawet w niewielkiej łazience jest bardzo ważne.

Nie zapominajmy zatem o oświetleniu sufitu. Ciekawą propozycją może być plafon na sufit posiadający klasę szczelności IP44 Lucie 43 Azzardo LC3512 . Obudowa lampy będzie współgrała z chromowaną armaturą w łazience a jej nowoczesny kształt może być ozdobą pomieszczenia. Lampa ma możliwość zainstalowania aż 3 źródeł światła z gwintem E27. W tym przypadku też bez najmniejszego problemu można stosować żarówki LED. Trzy żarówki o odpowiedniej mocy oświetlą większość naszych łazienek.

Bardzo dużą popularnością cieszą się plafony typu „tuba”, tu wybór jest duży. Przeróżne formy, kształty i kolory są odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów. Propozycja firmy Italux plafon Fausto IT8005R1-BK może spodobać się wielu klientom. Plafon ten posiada tylko jedną żarówkę z gwintem GU10 (polecamy żarówki LED) oraz klasę szczelności IP44. Dlatego aby równomiernie oświetlić nawet niewielkie pomieszczenie, należy tak zaplanować oświetlenie aby na suficie znalazło się kilka takich lamp. W zależności od wielkości pomieszczenia może to być od 2 do nawet kilkunastu sztuk. W niewielkim pomieszczeniu wystarczy zaopatrzyć się na przykład w 3 szt. które zapewnią dobrą ilość światła i będą doskonałą ozdobą naszej łazienki.

Obecnie ilość produktów które możemy zastosować w łazience jest bardzo duża. Coraz częściej klienci pytają o możliwość zastosowania lamp w łazience bez odpowiedniej klasy szczelności. Oczywiście jest taka możliwość, nie zawsze musimy sugerować się wyborem lampy do takiego pomieszczenia od jego klasy szczelności. Łazienkę ze względu na zmienne warunki wilgotności oraz temperatury, można podzielić na strefy bezpieczeństwa. Bardziej i mniej narażone na porażenie prądem. Należy pamiętać że lampy bez klasy szczelności nie mogą być zamontowane w strefie narażonej zalaniem przez wodę. Najlepiej przed podjęciem decyzji zasięgnąć porady certyfikowanego instalatora. Można też zlecić projekt łazienki dla firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz. Kompleksowa usługa powinna zawierać też szczegółowy projekt instalacji elektrycznej wraz z propozycjami lamp do naszego pomieszczenia.

Jedna myśl w temacie “Lampy do łazienki prawdy i mity…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *