WARSAW HOME 2018

Warsaw Home to  targi wyposażenia wnętrz organizowane na terenie  PTAK Warsaw Expo. Jest to już cykliczna impreza, jej trzecia edycja odbywała się w dniach 4-7 października 2018 r. Na targach można było znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji które mogły zaspokoić zarówno potrzeby firm, projektantów i stylistów z branży wnętrzarskiej jak i pasjonatów związanych z tematyką wystroju wnętrz.

W tym roku na targach organizatorzy zorganizowali 5 stref tematycznych:

  1. SELECTED DESIGN
  2. FURNITURE  meble
  3. DECO  dekoracje, tekstylia, oświetlenie
  4. KITCHEN & DINING  meble, akcesoria kuchenne oraz AGD
  5. INTERIOR FINISH  podłogi, panele i materiały do ścian (płytki, panele, beton architektoniczny, zielone ściany), drzwi, kominki, armatura łazienkowa

Organizatorzy chwalą się swoimi sukcesami i zapowiadają kolejny sukces w tym soku. Rok temu powierzchnia targów to 60 tyś m2, a wystawców było ponad 400 firm z kraju i zagranicy. W roku 2018 zapowiedziało się około 800 wystawców, dla których przygotowano 120 tyś. m2 aż w pięciu halach. Powierzchnia wystawowa naprawdę zrobiła na nas wrażenie, aby obejrzeć i przejść całość wystawy potrzebowaliśmy 5-6 godzin. Zapoznaliśmy się z częścią oferty wystawców, niestety na całość prezentacji zabrakło czasu.

Na Warsaw Home można było brać udział w wykładach i prelekcjach prowadzonych przez najlepszych specjalistów z branży. Każdego dnia były prowadzone różne interesujące wykłady, osoby zainteresowane mogły znaleźć czas na  wysłuchanie ciekawego tematu. Prowadzone były również liczne porady i dyskusje oczywiście wszystko związane z szeroko pojętą tematyką wystroju wnętrz.

Nas oczywiście najbardziej interesowała tematyka oświetlenia. Na targach było wielu wystawców oferujących lampy, spora część lamp to znani nam dostawcy i producenci oświetlenia. Ich produkty można zakupić oczywiście w naszym sklepie. To między innymi ORLICKI DESIGN, ALDEX, NOWODVORSKI, MARKSLOJD, SPOTLINE, ZUMA LINE, CLEONI. Były też produkty których produkcja ogranicza się tylko do kilku sztuk i są to raczej rękodzieła. Niepowtarzalne jednostki gdzie każda kolejna sztuka jest piękniejsza i bardziej oryginalna od poprzedniej.

Materiałem dominującym na tegorocznych targach w naszej ocenie było drewno. Piękne i niepowtarzalne zarazem, duża cześć prezentowanych przedmiotów to arcydzieła wykonywane przez zdolnych rzemieślników. Obejrzeć można było przedmioty wykonane z drewna takie jak stoły, stoliki, krzesła,  lampy, lustra, drzwi oraz inne ozdoby. Drewno to też podłogi więc nie mogło zabraknąć wystawców oferujących piękne drewniane podłogi.

Były też pokazy gotowania, przygotowane między innymi przez firmę SAMSUNG, połączone również z prezentacją nowych sprzętów kuchennych. W kuchni AMICA swoje pomysły na ciekawe potrawy prezentował Andrzej Polan, oczywiście wszystkich tych pyszności osoby oczekujące mogły skosztować. Pod warunkiem że wystarczyło dla chętnych, ponieważ było ich wielu 🙂 .

Targi Warsaw Home to obecnie jedne z największych targów tego typu w Polsce i być może jedne z większych w Europie. Dlatego są chętnie odwiedzane przez firmy i osoby z branży ale też przez zwykłych ludzi. Wszyscy szukają inspiracji w tworzeniu nowej przestrzeni wokół siebie, poznają nowe trendy i produkty. Nawiązują nowe współprace, poznają nowych ludzi. Imprezy tego typu przyciągają osoby znane nam na co dzień z telewizji, kina czy teatru. W tym roku też nie zabrakło znanych twarzy które przechadzały się pomiędzy stoiskami wystawców, lub uczestniczyły w zaplanowanych prezentacjach. Dla łowców autografów mogła to być okazja do zdobycia jakiegoś trofeum – dla każdego coś miłego 😉 .

Nie można tego wszystkiego opisać, najlepiej jednak zobaczyć na własne oczy. Kto nie był niech żałuje, w imieniu wystawców i organizatorów jak i swoim zapraszamy na kolejną edycję już za rok. 😀