Zróbmy lampę …. albo dwie ;)

Mnogość produktów, lamp i artykułów oświetleniowych w naszym sklepie jest tak duża że z pewnością nie jedna osoba miała zawroty głowy próbując wybrać coś dla Siebie 🙂 . Zapewne też wielu klientów znalazło lampę która nie do końca spełniała jego oczekiwania. Czasami brakuje przysłowiowej wisienki na torcie do pełni szczęścia 😉 .

Alternatywą może być możliwość zrobienie lampy od początku do końca własnoręcznie. W naszym sklepie można zakupić elementy niezbędne do wykonania takiej lampy. Najważniejszym jest element mocujący lampę do sufitu tak zwana „podsufitka”

Dostępne w naszym sklepie w różnych kolorach oraz konfiguracjach. Na jedną oraz kilka żarówek.

Dostępne są również gotowe elementy instalacyjne – zawiesie do lampy, podsufitka wraz z przewodem oraz oprawką na żarówkę – do pełni szczęścia brakuje tylko klosza lub abażurka. Przy odrobinie kreatywności sami zrobimy sobie lampę.

Dokupując klosz lub abażur, mamy finalny produkt odpowiadający naszym upodobaniom- jako przykład może posłużyć produkt z naszego sklepu: abażur typu walec w bardzo modnym ostatnio kolorze szarym Abażur szary Walec śr 38cm. Osoby kreatywne chcące mieć produkt niepowtarzalny którego nie znajdziemy w żadnym sklepie zapewne wykonają taką lampę własnoręcznie. Może gdzieś w domu, piwnicy lub strychu naszych dziadków „przewraca” się stary abażur. Będzie on doskonałą bazą dla nowej lampy wystarczy odpowiedni materiał, tiul, koronka, organza (technikę wykonania i materiał pozostawiamy do wyboru wykonawcy) należy usunąć stary materiał który zapewne jest już zniszczony i zabrudzony. Następnie stelaż trzeba pokryć wybranym przez nas nowym materiałem.

Długości lamp są zazwyczaj uniwersalne – przystosowane do standardowych wysokości naszych mieszkań, co gdy lampa okaże się za krótka i brakuje kilku lub kilkunastu centymetrów bo mamy niestandardowej wysokości pomieszczenie. Posiadamy antresolę chcemy zamontować lampę, wysokość pomieszczenia to 5 lub 6 metrów. W takim przypadku znalezienie lampy o odpowiedniej długości i pasującej do naszego pomieszczenia może przysporzyć nam wielu nieprzespanych nocy.

Jedną z ciekawych propozycji jest lampa IZZA 8 white Azzardo MD1288-8W wysokość lampy to około 3 metry, idealnie nadaje się do pomieszczenia o wysokości około 5 metrów. Prosty i nowoczesny kształt, klosze lampy wykonane z błyszczącego szkła ułożone w formie kaskady . Białe klosze przepuszczają odpowiednią ilość światła i rozświetlają przestrzeń wokoło lampy. Osiem źródeł światła LED o odpowiedniej mocy wystarczy aby rozjaśnić nawet duże pomieszczenie. Lampy z serii IZZA występują również w innych kolorach i kształtach. Dostępne w ofercie na jedną i więcej żarówek.

Gdy nie mamy tyle szczęścia ponieważ lampa nie pasuje do naszego wystroju lub mamy inną wysokość.

Co możemy zrobić:

  • lampa ma nieskomplikowaną budowę a my mamy „złote rączki” – najlepsze rozwiązanie przedłużyć lampę samemu. Musimy zaopatrzyć się w narzędzia oraz zakupić przewód o odpowiedniej długości.
  • nie jesteśmy „bohaterami domu” nie lubimy majsterkować, spełniamy się w innej dziedzinie życia – najlepiej zapytać u sprzedawcy lub wykwalifikowanego instalatora o możliwość przedłużenia lampy.
  • w podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc serwis. Cześć producentów oferuje usługę przedłużenia przewodów lampy do odpowiedniej długości. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w tej sprawie przed zakupem.